Частина 1

Tricolín як персонаж коміксів

 

У низці країн з розвинутим виробництвом мальованих історій є власні назви коміксів (амер. comics): в латиноамериканських країнах – las historietas gráficas, у Франції – les bandes comiques/dessinées (скор. BD), в Італії – fumetti, в Японії – mangas, в Китаї – маньхуа.  

Tricolín уперше побачив світ як персонаж костарінканських коміксів. Його 6 червня 1960 р. у день свого вісімнадцятиріччя[1] придумав художник Carlos Enrique Figueroa, який народився в 1943 р. у Коста-Ріка. Республіка Коста-Ріка (ісп. República de Costa Rica перекладається як «багатий берег») – невелика країна в Центральній Америці, що межує на півночі з Нікарагуа, на півдні з Панамою, на сході омивається водами Карибського моря, на заході – Тихого океану.

Наразі Carlos Enrique Figueroa 71 рік. Він є керівником компанії Figueroa Producciones (рис. 1).

Рис. 1. Емблема компанії Figueroa Producciones

 

Уже понад 50 років Carlos Enrique Figueroa працює з персонажем Tricolín (рис. 2).

Рис. 2. Carlos Enrique Figueroa та його персонаж Tricolín

 

Журнал коміксів, в якому з’явився Tricolín, почав видаватися в 1972 р. під назвою «Tricolor». Ця назва була втіленням трьох кольорів державного прапору Коста-Ріка. Спочатку журнал «Tricolor» видавався в горизонтальному форматі (рис. 3). Журнал читали школярі всієї країни, оскільки 50 тис. його примірників безкоштовно надходили до шкіл. «Tricolor» побачив 69 видань.

 

http://redcultura.com/blogs/media/blogs/continuara/Figueroa/Tricolor.jpg

Рис. 3. Горизонтальний формат журналу

 

Однак після поїздки Carlos Enrique Figueroa до Іспанії та його зустрічі з Monserrat Alonzo, представником видавництва Bruguera (створене в 1910 р. іспанське видавництво, розташоване в Барселоні, основною продукцією якого були популярна література та комікси), за її порадою журнал у 1978 р. було перейменовано ім’ям його головного персонажа – Tricolín (рис. 4). Тепер назва журналу, який почав видаватися у вертикальному форматі, звучала ніби дзвіночок Tricolín.

http://redcultura.com/blogs/media/blogs/continuara/Figueroa/Tricolin.jpg     http://redcultura.com/blogs/media/blogs/continuara/Figueroa/Trocilin-grande.jpg

Рис. 4. Вертикальний формат журналу

 

Ось так виглядали комікси в журналі (рис. 5). Поряд з Tricolín зображена одна з його друзів Tricolіna.

http://redcultura.com/blogs/media/blogs/continuara/Figueroa/Tricolin-y-tricolina.jpg

Рис. 5. Сторінки журналу

 

Інших його друзів звати Nambí, Pepín, Nosara, Burito та Garabito (рис. 6).

  

Рис. 6. Друзі Tricolín

 

У журналі «Tricolín» крім оповідань і розповідей освітнього характеру друкувались художні, пригодницькі та гумористичні комікси, з якими Carlos Enrique Figueroa ознайомився під час навчання в Іспанії. З 1972 р. по 1981 р. журнал «Tricolín» побачив 40 видань.


 

[1] «Fue un 6 de junio, el día que cumplí 18 años, no lo recuerdo bien, pero ese día, cree a Tricolín y se quedaría conmigo para siempre», aseguró Figueroa.